fa
info@botechiran.com +98-21-49117117 | 49117000

چرا ما در محصولات IP خود محصولات( بی ام اس ) با پروتکل SIP را ترجیح نمیدهیم

چرا ما در تجهیزات(بی ام اس)  IP خود محصولات با پروتکل  SIP را ترجیح نمیدهیم :

ملاحظات امنیتی برای پروتکل SIP استفاده شده در سیستم های اینترکام

پروتکل SIP یک پروتکل در حال توسعه است که ارتباط بین گوشی هوشمند شما و سیستم Intercom  را برقرار می کند.

اگر چه  دسترسی به واحدهای اینترکام از طریق برنامه های کاربردی بر روی تلفن های هوشمند جاذب به نظر میرسد، اما برخی مشکلات امنیتی را  به ارمغان می آورد.

مانند:

از آنجایی که هنوز یک پروتکل در حال توسعه است ، امروزه قابلیت اطمینان آن در زمینه فناوری، هنوز مورد سوال قرار دارد.

امروزه گوشی های هوشمند یکی از ضعیفترین ابزارهای تکنولوژی در برابر حمله سایبری هستند.

بهترین مثال این واقعیت،اتفاقی است که به تازگی  دریکی از مراسم اهدای جوایز رخ داد ،که فایل های شخصی روی گوشی بسیاری از افراد مشهور هک و در اینترنت منتشر گردید.

بنابراین، استفاده از پروتکل SIP در سیستم های اینترکام باعث نقص امنیتی جدی خواهد شد. به عنوان مثال،میتواند برای فردی ساده باشد تا گوشی شما را هک و درب را باز کند.

زبان مورد استفاده توسط پروتکل SIP متفاوت از زبان ارتباطی است که توسط سیستم اینترکام استفاده می شود. بنابراین، هنگامی که سیستم اینترکام در حال پردازش است ، باعث اضافه بارهای نامطلوب می گردد. از آنجا که پردازنده اینترکام باید زبان مورد استفاده توسط پروتکل SIP را به زبان خود ترجمه کند، توقف  آن  باعث توقف و کندی ارتباط در سیستم اینترکام خواهد شد.

علاوه بر این، برخی از ویژگی های خواسته شده  اضافه یر اینکه ممکن است  خیلی  مفید نباشند ، همچنین  آسیب پذیری امنیتی مشابه را ایجاد کند.

به عنوان مثال، با اضافه شدن برنامه های نقشه  مسیر یابی و و آب و هوایی ، برای مردم خیلی راحت تر گردیده، تا به جای بیرون رفتن از درب خانه  اطلاعاتی را که میخواهند، از طریق برنامه های گوشی هوشمند خود  در حالی که در خانه نشسته اند،ببینند.

علاوه بر این، این نوع سیستم پهنای باند شبکه غیر قابل پیش بینی در سیستم شبکه ای که توسط سیستم اینترکام استفاده می شود را ایجاد می کند و از کارکرد هایی مانند باز کردن درب یا قفل درب در آن لحظه جلوگیری می کند . این بدان معنی است که وقتی شکایت مشتری به خدمات فنی اعمال می شود و بررسی می گردد، پهنای باند شبکه به حالت عادی بازگشته و سیستم باید به صورت نرمال  گزارش شود. این مسائل  خطای طراحی محسوب گردیده و باعث آسیب خواهد شد. علاوه بر قابلیت استفاده از آن، نقاط ضعف امنیتی جدی را ایجاد می کند، زیرا باعث می شود سیستم به محیط اینترنت دسترسی پیدا کند و در معرض نرم افزارهای مخرب  اینترنت قرار بگیرد.

به عنوان سیستم های امنیتی Botech (هوشمند سازی ساختمان – بی ام اس)، سیاست اساسی شرکت ما امنیت است. به همین دلیل اکثر ویژگی های درخواست شده هیچ ضعف امنیتی را ایجاد نمی کنند و ما از پردازنده سیستم اینترکام موجود استفاده نمی کنیم و تلاش های ما برای ساخت آنها با تکنیک ها، نرم افزار و ماژول ها بدون استفاده از نصب شبکه های موجود به  حد مشخصی رسیده و ما همواره به دنبال ارتقاء محصولات در آینده هستیم. به عنوان مثال،

ساکنین می توانند نظرات، پیشنهادات و شکایات خود را در پلت فرم مدیریت از طریق نرم افزار با  اینترنت بخش خود و از طریق ماژول Getway که زبان ارتباطی نرم افزار و  سیستم اینترکام ساختمان را درک می کنند، بیان کنند.

خدمات مشاوره نیز می تواند از طریق ماژول Getway انجام شود که زبان ارتباطی سیستم اینترکام را از طریق نرم افزار بخش خود از طریق سیستم های کلود cloud می خواند.

به شدت توصیه می شود که در بلوکی که شامل 1250 آپارتمان است، این خدمات با تکنیک ها و روش های بالا انجام گیرد.

با توجه به تمام این جنبه های منفی، اطلاعات فوق را به عنوان وظیفه ای برای بیان نظرات خود در نظر می گیریم، با توجه به این که با ایجاد تغییرات لازم اقدامات احتیاطی لازم را انجام خواهیم داد.

با احترام

BOTECH GÖRÜNTÜ GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.